• antrenor34@gmail.com
  • 0533 680 20 48

HABER DETAYI

13 Temmuz 2018 14:39

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Besyo Sınav Duyurusu 

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Besyo Sınav Duyurusu 

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Besyo Sınav Duyurusu

A-ÖN KAYIT KOŞULLARI

  • – Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • – Adayın Konuşma, Sağlık ve Fiziksel herhangi bir engelinin bulunmaması,
  • – Daha önce bir Yüksek Öğretim kurumundan disiplin cezası nedeniyle çıkarılmamış olmak,
  • – 2018 yılında TYT sınavına giren ve herhangi puan türünden birinden en az 200.000 puan alan adaylar (Yabancı dil puan türü hariç) ile en az 150.000 puan alan Milli Sporcular ve en az 100 puan alan Engelli adaylar ön kayıt için müracaat

* Sınavlara herhangi bir Yüksek Öğrenim Kurumu’na kayıtlı bulunan ya da herhangi bir Yüksek Öğrenimi kazanmış adaylar da katılabilir.

*Sınavsız geçiş ile meslek yüksekokulları veya açık öğretimin kontenjan sınırlaması olmayan programlarına 2017-ÖSYS’de yerleştirilen adaylar bu durumlarını belirtir belge getirmek zorundadırlar. Aksi takdirde AOÖB Puanı %50 düşürülür.

  • – Engelli Adaylar; sayfa 33’ de açıklanan engel durumları doğrultusunda “Eğitim görmelerine mani olmayacak düzeyde engelli olmaları ve bu durumlarını bir üniversite veya devlet hastanesinden aldıkları “engelli sağlık kurulu raporu” ile belgelendirmek zorundadır.

 

 

 

D-SINAV TARİHLERİ

Madde 18: Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Programlarına müracaat eden adaylar iki aşamalı özel yetenek giriş sınavına alınacaklardır.

Birinci aşama sınavları 14-16 Ağustos 2018 tarihleri arasında, ikinci aşama sınavları ise 17 Ağustos 2018 tarihinde yapılacaktır.

Adaylar seçtikleri spor dalı sınavına, T.C. Kimlik numarası sırasına göre alınacaklardır. Adaylar sınav programında ilan edilen gün ve saatte sınav yerinde sınav giriş belgesi, resmi kimliği (Nüfus Cüzdanı, Ehliyet veya Pasaport), göğüs numarası ve katıldığı spor dalına özgü spor malzemeleri ile hazır bulunacaklardır.

Sınav programı Tablo 4’de belirtildiği şekilde uygulanacaktır.

Tablo 4 Sınav Programı

Madde 19: D.P.Ü. Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Sınav Yürütme Kurulu sınav yer, tarih ve saatlerini gerekli gördüğünde değiştirebilir. 

Madde 20: Adaylar seçtikleri bölüm, spor dalı ve sıra numarasına göre ilan edilen yer ve saatte sınav yerinde hazır bulunmaları gerekmektedir. Sınav sırasını kaçıran adaylar sınava alınmazlar ve sınava

 

girmekten vazgeçmiş sayılırlar. Ancak çok acil bir mazereti bulunan aday, yazılı olarak müracaat etmesi ve bu talebinin Sınav Yürütme Kurulunca değerlendirilip onaylanması durumunda katıldığı spor dalı ve bulunduğu gruptaki (bayan – erkek) sınav bitmeden sınava alınabilecektir.

Birinci aşama sınavının herhangi bir aşamasına katılmayan aday sınavdan elenecektir.

NOT: Adaylar sınavın tüm aşamalarında (I. ve II. Aşama) kayıt esnasında verilen göğüs numarası takılmış tişörtü giymek zorundadır. Kayıt esnasında verilen tişört dışında farklı bir tişörtle gelen adaylar kesinlikle sınava alınmayacaklardır. Göğüs numarası ve tişörtü herhangi bir nedenle yanında bulundurmayan adaylar yüksekokul sekreterliğinden bunları temin edebileceklerdir. Aday göğüs numarasını giydiği tişörtün önüne iliştirmek zorundadır.

erleşkesi

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.