Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi

18 Aralık 2017,Pazartesi

 1. İstasyon: Çıkış çizgisinden parkura başladıktan sonra aday 1. İstasyonda cimnastik kasasında takla atar, ikinci istasyona geçer. Aday taklayı atarken iki eli kasaya temas etmelidir. Aday kasadan takla atarken sırt bölgesinin en az 2/3’ü kasaya temas etmelidir. Nizami taklayı atamayan aday tekrar taklaya başlamak için cimnastik kasasının başına döner.

2. İstasyon: Aday bu istasyonda kare şeklindeki engelin ilk önce önündeki çemberin içerisinden çift ayak kare şeklindeki engelin içine sıçrar, daha sonra sağ ya da sol yöne (tercih ettiğine göre) kare dışına çift ayak sıçrar, sonra ortaya tekrar çift ayak kare içerisine sıçrar, daha sonra atlamadığı tarafa çift ayak sıçrar (sağa ya da sola), daha sonra tekrar karenin içerisine çift sıçrar, son olarak karenin önüne çift ayak sıçrar ve 2. istasyonu tamamlar. Eğer atlamaların birisinde tek ayak sıçrar ya da her hangi bir hata yaparsa karenin önündeki çemberden tekrar 2. İstasyona başlar.

3. İstasyon: Aday basketbol topu ile slalom çubuklarının arasından basketbol topu sürerek geçer. Aday slalom çubuklarını devirirse, steps yapar ya da top taşır ise üçüncü istasyonun başına döner.

4. İstasyon: Bu istasyonda aday 3. İstasyona devam eder. Slalomları tamamladıktan sonra aday sol taraftaki dairenin içerisinden topu potaya gönderir. Aday topu basket yapamaz ise aynı yerden basket yapana kadar atış yapar. Aday basketi kattıktan sonra topu alır sağ tarafındaki dairenin içerisinden topu potaya gönderir. Aday topu basket yapana kadar topu potaya gönderir. Aday basketi yaptıktan sonra topu alır ve 3. İstasyona başlamadan önceki topu almış olduğu sepete bırakır ve diğer istasyona geçer. Top her hangi bir sebeple sepet dışına çıkarsa geriye dönüp aday topu sepete tekrar koymalıdır.

5. İstasyon. Bu istasyonda aday 8 adet yerde duran araç lastiğinin ortasına basmak koşulu ile koşarak geçer. Aday hata yaparsa bu istasyonun başına döner.

6. İstasyon: Bu istasyonda aday futbol topu ile karşılıklı iki huninin arasının orta noktasında olan topu alır, topu ayağıyla sürerek 8 çizer. Aday topu aldığı noktadaki dairenin içerisine bırakır ve diğer istasyona geçer.

7. İstasyon: Bu istasyonda aday yerden yaklaşık 2 metre yüksekliğindeki çemberin içerisine belirli bir mesafeden manşet vuruşu ile topu geçirmeye çalışır. Aday sepetin içerisinde bulunan beş (5) adet voleybol topunun en az iki (2) tanesini geçirir geçirmez diğer istasyona geçer. Bu istasyonda aday iki isabet kaydedemez ise 5 topuda atış denemesi yapar. Aday 5 topta da iki atış başarısı elde edemez ise bile diğer istasyona geçer. (Not: Bu istasyonda aday süreden kazanmak için manşet atış dışında kendine avantaj sağlayacak her hangi başka bir vuruş yapar ise parkurdan diskalifiye edilir).

8. İstasyon: Aday belirli bir mesafeden duvara hentbol topu ile atış yapar topu duvara çarptırdıktan sonra yere düşmeden en az üç (3) defa tutması gerekmektedir. Eğer aday topu düşürür ise o atışı tekrarlar ve üç sayısına ulaşır ulaşmaz diğer istasyona geçer.

9. İstasyon: Aday bu istasyonda üç farklı renkli kovadan oluşan (kırmızı, sarı, mavi) altı adet kovada bulunan üç adet topun yerlerini değiştirir. Kırmızı kovada ki top, yine boş olan kırmızı kovaya, sarı kovada olan top boş olan sarı kovaya ve mavi kovadaki top boş olan mavi kovaya aktarılır ve istasyon tamamlanır.

10. İstasyon: Aday bu istasyonda belirli bir yükseklikteki filenin üstünden tek el ile en az üç defa squash topunu atıp tutmamalıdır. Aday bu istasyonda sol eliyle attığı topu filenin diğer tarafından sağ eliyle tutmalıdır ya da tam tersi el kombinasyonu ile atma ve tutma işlemini yapmalıdır. Her atıp tutma bir sayıdır ve üç sayıya tamamlamalıdır. Aday topu tutamaz ise ya da iki eliyle tutarsa kaldığı sayıdan ve yerden tekrar atıp-tutar ve üç sayıya ulaşmayı hedefler.

11. İstasyon: Sprintle aday parkuru bitirir.

 

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi
Sınav Tarihi

 Öğretmenlik 18-19 /07/2017

Antrenörlük 20-23 /07/2017

Sınav Sistemi
Öğretmenlik Koordinasyon Antrenörlük Branş
Özgeçmiş
Bölümler Kontejan

Beden Eğitimi Bölümü

58 Erkek 30 Bayan 2 Engelli

Antrenörlük Bölümü 

35 Erkek 25 Bayan

Antrenörlük Bölümü 2

35 Erkek 25 Bayan

 

 

Baraj Puanı
Öğretmenlik Bölümü 250 Puandır. Antrenörlük Bölümü 180 Puandır. Milli Sporcular 150 puandır.
Kimler Düşünebilir
Üniversite Katılım Puanını geçip koordinasyonuna ve Branşına güvenen adaylar için iyi bir üniversite
Düzenleyen
Ömer ÖZEN

www.besyohazirlikkurslari.com

BENZER KILAVUZLAR