Erzurum Atatürk Üniversitesi

Erzurum Atatürk Üniversitesi

30 Aralık 2017,Cumartesi

 BECERİ KOORDİNASYON SINAVI

Ø Aday fotosele girişle parkura başlar.

Ø 1 metre aralıklarla yere dizilen 10 cm. yüksekliğinde 20 cm. genişliğinde (6 adet) engelin üzerine basmadan, koşar adımla geçer ve slalom çubuklarına yönelir.

Ø 10 adet slalom dikmesi arasından, dikmeleri devirmeden geçer. Slalom dikmeleri sırasını atlayan veya kasıtlı deviren adaylar HATA uyarısı aldıklarında devirdiği çubuğu kendisi düzelterek kaldığı yerden devam eder.

 Ø Aday daha sonra sıçrama istasyonuna geçer. Bu test çift ayakla sürekli sıçrama biçiminde yapılır. Ancak ilk sıçramanın şekli serbesttir. (örneğin; ilk sıçrama tek ayakla yapılabilir ancak ikinci ve üçüncü sıçrama çift ayakla yapılmak zorundadır.) Engeller arası mesafe 1,5 metre ve yükseklikleri 60 cm.’dir.

Ø Daha sonra aday 4 adet sağlık topunu bir kutudan diğerine taşır. Taşıma topların sırasıyla dolu kutudan alınıp boş kutuya konulması şeklinde olur. Eğer sağlık topu taşıma esnasında düşerse veya top boş kutunun dışına çıkarsa aday topu yakalayıp kutunun içine koymak zorundadır.

Ø Aday buradan düz takla istasyonuna geçer. Cimnastik minderi üzerinde öne takla hareketi yapılır. Takla tekniğine uygun yapılmalıdır. Tekniğe uygun yapılmayan hareket görevli öğretim elamanının HATA uyarısıyla tekrar ettirilir.

Ø Aday koşu testinde önce düz koşu ile ilk engele gelir ve engel etrafını dolaşarak geri geri koşmaya başlar. Geri geri koşusu, ikinci engele geldiğinde bitmiştir. Engelin etrafından dolaşıp düz koşu yaparak fotoselden geçer, süreyi durdurur.

Erzurum Atatürk Üniversitesi
Erzurum Atatürk Üniversitesi
Sınav Tarihi

9-14 Temmuz 2017

Sınav Sistemi
2 Aşamalıdır. 1. Aşama Branş Ön Elemedir. 2. Aşama Koordinasyon Antrenörlük Bölümü son 5 yılda 3 yıl lisans zorunlu.
Özgeçmiş
Bölümler Kontejan

Beden Eğitimi Bölümü

29 Erkek 11 Bayan

Antrenörlük Bölümü

26 Erkek 14 Bayan

Antrenörlük Bölümü 2

26 Erkek 14 Bayan

Yöneticilik Bölümü

26 Erkek 14 Bayan

Yöneticilik Bölümü 2

26 Erkek 14 Bayan

Rekreasyon 

21 Erkek 19 Bayan

Rekreasyon 1 ve 2 

21 Erkek 19 Bayan

 

Baraj Puanı
150 Puandır.
Kimler Düşünebilir
Üniversiteye başvuru hakkı olup Branş sınavından iyi derece yapıp koordinasyonda normal derece yapsa bile üniversiteyi kazanabilirler.
Düzenleyen
Ömer ÖZEN

www.besyohazirlikkurslari.com

BENZER KILAVUZLAR