Karadeniz Teknik Üniversitesi

Karadeniz Teknik Üniversitesi

21 Aralık 2017,Perşembe

Yön Değiştirmeli Koşu İstasyonu

Bu istasyon için giriş ve çıkış kapısı 1 numaralı kapıdır. Kapıdan geçen aday, belirtilen sırada konilerin etrafından döner, ardından 1 numaralı kapıdan geçerek bu istasyonu tamamlar.

İhlaller

Belirtilen sıraya uymamak (Hata)

Konilerin üzerinden geçmek (Hata)

Konileri yerinden çıkartmak (Diskalifiy

Top İle Slalom İstasyonu

Bu istasyon için giriş ve çıkış kapısı 2 numaralı kapıdır. Kapıdan geçen aday, kasadan topları alır ve slaloma başlar. Aday belirtilen sırada slalomu bitirdikten sonra koşarak topları kasaya koyar ve 2 numaralı kapıyı geçerek bu istasyonu tamamlar.

İhlaller

Slalom çubuklarını belirtilen sırada geçmemek (Hata)

Topları düşürmek (Hata)

Topları kasanın dışına bırakmak (Hata)

Slalom çubuklarını yerinden çıkartmak (Diskalifiye)

 

Engel Geçme İstasyonu

Bu istasyon için giriş ve çıkış kapısı 3 numaralı kapıdır. Kapıdan geçen aday, birbirinden farklı yükseklikteki engelleri belirtilen sırada üzerinden atlayarak geçtikten sonra 3 numaralı kapıdan geçerek bu istasyonu tamamlar.

İhlaller

Belirtilen sıraya uymamak (Hata)

Engellerin üzerinden geçmemek (Hata)

Engelleri yerinden çıkartmak (Diskalifiye)

 

Denge Aleti İstasyonu

Bu istasyon için giriş ve çıkış kapısı 4 numaralı kapıdır. Denge aletine çıkan aday, denge aletini yürüyerek veya koşarak geçip (denge aletinin bitimindeki işaretli alana basmak koşuluyla) zemindeki belirlenen alana iner. Bu alandan geriye dönen aday (sağ veya sol taraftan), denge aleti üzerinde iki (2) sıçrama hareketi (eller veya kollar kullanılabilir) yaptıktan sonra 4 numaralı kapıdan geçerek bu istasyonu tamamlar.

İhlaller

Belirlenen alanlara basmamak (Hata)

 

Top Değiştirme İstasyonu

Bu istasyon için giriş ve çıkış 5 numaralı kapıdır. Kapıdan geçen aday, kasalardaki topların yerlerini değiştirdikten sonra 5 numaralı kapıdan geçerek bu istasyonu tamamlar.

İhlaller

Topların yerlerini değiştirmemek (Hata)

Topları düşürmek (Hata)

Topları kasanın içine bırakmamak (Hata)

Kasa Üzerinden Takla İstasyonu

Bu istasyon için giriş kapısı 6 numaralı kapıdır. Kapıdan geçen aday, kasa üzerinden takla atıp zemindeki belirlenen alana bastıktan sonra bu istasyonu tamamlar.

İhlaller

Takla atmamak (Hata)

Belirlenen alana basmamak (Hata)

Aday bitiş çizgisine varmak üzere teste devam eder ve bitiş çizgisini geçerek testi bitirir. Bu testte adayın test süresi, otomasyon sistemince saptanmaktadır. Otomasyon sistemini aktif hale getiren ve durduran adayın kendisidir. Elde edilen değer ekrana yansır ve aynı anda ana bilgisayara otomatik olarak kaydedilir. Aday bu testte iki (2) hakka sahiptir. Ancak teknik nedenlerden dolayı test skoru elde edilemeyen adaylara bir hak daha verilir. Haklarının tamamını kullanıp kullanmamak adayın kendi tercihine bağlıdır. Adayın tüm haklarını kullanması durumunda en iyi test skoru değerlendirmeye alınır. Adayın çıkış çizgisinden başlamaması veya elektronik kronometreyi durdurmayacak şekilde testi bitirmesi veya isteyerek testi bırakması durumunda aday hakkını kullanmış kabul edilir ve adayın test skoru değerlendirmeye alınmaz. Aday istasyonlara belirtilen kapılardan giriş ve çıkış yapmak zorundadır. İstasyonlarda Hatakomutu alan aday, ilgili hakem uyarısı ile hatanın başladığı noktaya geri dönerek testine devam edebilir. Diskalifiyekomutu alan adayın o testi (hakkı) geçersiz sayılır.

Karadeniz Teknik Üniversitesi
Karadeniz Teknik Üniversitesi
Sınav Tarihi

12-16 Temmuz 2017

Sınav Sistemi
Koordinasyon Özgeçmiş var zorunlu değil.
Özgeçmiş
isteğe bağlı
Bölümler Kontejan

Beden Eğitimi Bölümü

30 Erkek 20 Bayan

Spor Yöneticiliği Bölümü

18 Erkek 12 Bayan

Antrenörlük Bölümü

24 Erkek 16 Bayan

 

 

Baraj Puanı
Antrenörlük 180 Puan Diğer Bölümler 200 Puandır.
Kimler Düşünebilir
Koordinasyon Parkuru iyi olacak adaylara Önerilir.
Düzenleyen
Ömer ÖZEN

www.besyohazirlikkurslari.com

BENZER KILAVUZLAR