Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Özel Yetenek Sınavı - Besyo 2018

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Özel Yetenek Sınavı - Besyo 2018

28 Temmuz 2018,Cumartesi

Ön Kayıt Tarihi: 6 Ağustos – 10 Ağustos 2018

Sınava Alınacak Adayların İlanı: 11 Ağustos 2018

Sınav Tarihi: 13 Ağustos – 15 Ağustos 2018

Asıl Liste Kayıt Tarihi: 27 Ağustos – 29 Ağustos 2018

Sınav Sistemi: Koordinasyon

Baraj Puanı: Öğretmenlik 180 puan, Milli Sporcu 150 Antrenörlük ve Yöneticilik 150 puandır.

Kontejanlar

Öğretmenlik Bölümü

35 Erkek 20 Bayan

Antrenörlük Bölümü

30 Erkek 20 Bayan

Spor Yöneticiliği Bölümü

35 Erkek 20 Bayan

Milli Kontejanı

Her Bölüm 10 Milli sporcu

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Koordinasyon Parkuru

1 İstasyon: Öne takla (Her türlü olabilir).

2 İstasyon: Kendi etrafında 360 derece dönüş (sıçrayarak çift ayakla başlar çift ayakla biter) aksi takdirde 2 sn. ceza puanı alır. Burgu (iki ayakta içeride olmak kaydı ile) belirlenen çember içerisinde başlar ve bu alan içerisinde biter. Alanın dışına çıkan 2 sn ceza puanı alır.

3 İstasyon: Bayanlar için 60 cm erkekler için 80 cm yüksekliğindeki ve koşu yönüne paralel olan engelin önce üzerinden sıçrayıp, daha sonra altından geçilip sekiz şeklindeki hareketini bitirerek istasyon tamamlanır (Harekete sağ veya soldan başlanabilir). Aday dört hareketten yapmadığı her hareket için 2 sn. ceza puanı alır.

4 İstasyon: Kasa içindeki sağlık topları birer-birer diğer kasaya taşınır. Topların taşınmasında belli bir sıra yoktur. Taşınan toplar mutlaka kasaya konulmak zorundadır. Aksi takdirde aday diskalifiye edilir.

5 İstasyon: Kasa içinden alınan bir hentbol topu ile yüzü ve vücudu duvara dönük olarak üç atış yapılır, her atışın geçerli olması için yapılan atışın, atış çizgisinden 5 metre uzaklıktaki ve 2 metre yükseklikteki duvarda bulunan çizginin üzerinde olması gerekmektedir. Atış sırasında adayın ayağı çizgiyi geçemez. Ayak çizgiyi tamamen geçerse her atış için 1 sn. ceza puanı verilir. Kaçan top yakalanıp devam edileceği gibi kasadan yeni bir top alınarak da atışlar tamamlanabilir. Ancak, son atışın yapıldığı top kesinlikle kasanın içine konulmalıdır. Kasanın içine girip çıkan top, koyuldu sayılırken; kasanın kenarına çarpıp çıkan top kasaya koyuldu sayılmaz ve kesinlikle yakalanıp kasaya konulmalıdır.

6 İstasyon: 40 cm. yüksekliğindeki banktan beş kez çift ayak sıçrama yapılır. (çift ayakla başlar çift ayakla biter) Her eksik sıçrama, tek ayak sıçrama ve el’in değmesi durumunda 2 sn. ceza puanı verilir.

7 İstasyon: Otomobil lastiklerinin içine tek ayakla basarak koşu. Her bir lastiğin içerisine basmayanlar için bir (1) sn ceza puanı verilir.

8 İstasyon: Koşarak slalom geçme. Beş engel arasından slalom hareketi yapılır. 1 slalom atlayana 2 sn ceza puanı verilir, 2 slalom atlayana 4 sn ceza puanı verilir. Daha fazla slalom hareketi atlayan aday diskalifiye olur.

9 İstasyon: 3 ve 6, m sprint. Aday 3 ve 6 m sprint koşularında huni etrafını dolaşmak zorundadır. 3m sprint atlayan 5 sn, 6m sprint atlayan 8 sn ceza puanı alır. Her iki kapıyı atlayan aday diskalifiye olur

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi
Sınav Tarihi

13 Ağustos – 15 Ağustos 2018

Sınav Sistemi
Koordinasyon
Özgeçmiş
Bölümler Kontejan

Öğretmenlik Bölümü 35 E 20 B
Antrenörlük Bölümü  30 E 20 B
Yöneticilik Bölümü    35 E 20 B
Milli Kontejanı Her Bölüm 10 Milli sporcu

Baraj Puanı
Öğr. 180 puan, MS 150 Ant. ve Yön. 150 puandır.
Kimler Düşünebilir
TYT'si düşük Koordinasyonu çok iyi veya TYT'si normal koordinasyonuda normal adaylara önerilir.
Düzenleyen
Ömer ÖZEN

www.besyohazirlikkurslari.com

BENZER KILAVUZLAR