• antrenor34@gmail.com
  • 0533 680 20 48

HABER DETAYI

25 Temmuz 2018 20:05

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Besyo Kılavuz 2018

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Besyo Kılavuz 2018

 

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Besyo Kılavuz 2018

 

 

  1. a) Birinci Aşama: Koordinasyon Testi

 

Koordinasyon Testi parkurunda bayanlarda 38.00, erkeklerde 28.00 saniye limit derecelerdir. Bu sürelerin üzerinde derece yapan adaylar 0 puan almış kabul edilirler. Her aday bu parkuru iki kez koşar ve en iyi derecesi geçerli derece olarak alınır. Adayların Koordinasyon Testi parkurundan elde edecekleri dereceler yüzde

 

 

 

BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU
· BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR ÖĞRETMENLİĞİ · ANTRENÖRLÜK
· SPOR YÖNETİCİLİĞİ
· REKREASYON
ÖZEL YETENEK SINAVI KILAVUZU
2018 – 2019 AKADEMİK YILI
1
Bu Sınav Kılavuzu TC Vatandaşı Öğrencilerimiz İçin Hazırlanmıştır.

BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetlerini sürdüren akademik birimlerimizdendir. Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Antrenörlük Eğitimi, Spor Yöneticiliği, Rekreasyon bölümlerine özel yetenek sınavı sonuçlarına göre öğrenci alınacaktır. Bölümlerimizde öğrenim süresi 4 yıldır ve bu süre sonunda mezunlarımız lisans diploması alarak mezun olmaktadır.
Eğitim insan bütünlüğü ile ilgili bir kavramdır ve bireylerin yeteneklerini keşfedebilme ve yetenekleri doğrultusunda gelişimlerine katkı sağlayarak kendilerini gerçekleştirmelerini hedefler.
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulumuz misyon olarak; Spor bilimleri alanlarında evrensel değerler ışığında Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı, insan haklarına saygılı, olimpik ve etik değerler, bilim ve teknolojiden yararlanarak;özgün ve estetik değerlere sahip, çağdaş bir spor eğitimi vererek, spor kültürünü yerleştirmeyi, sporu yaygınlaştırmayı ve sevdirmeyi hedeflemiş bireyler yetiştirmek,bilgili ve tecrübeli, araştırmacı bireyler yetiştirmek ve yetişmiş eleman gereksinimi konusunda farkındalık yaratmak,spor dallarını performans, sağlık ve yöneticilik boyutuyla geliştirmek ve bu gelişmeleri spor kuruluşları, sporcu (paydaşlar) ve toplum yararına sunmaktır. Vizyonumuz ise; spor Bilimleri alanında yetiştirdiği elemanlar ve yaptığı ulusal ve uluslararası bilimsel çalışmalarla, spor biliminin gelişimine katkıda bulunmak, fiziksel yönden aktif ve sağlıklı bir toplum yaratmaya öncülük eden bir kurum olmaktır.
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu bünyesinde 2018-2019 Akademik yılında da Beden Eğitimi Ve Spor Öğretmenliği, Antrenörlük Eğitimi, Spor Yöneticiliği ve Rekreasyon bölümlerine özel yetenek sınavı ile öğrencilerini alacaktır. Bölüm mezunları, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okul öncesi, ilköğretim, orta öğretim kurumları ve dengi okullarda, Gençlik ve Spor Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatlarında, engellilere yönelik sportif aktivitelerin eğitimi ve uygulamalarında, sağlıklı yaşam adıyla toplumsal yaşamımızda yer alan faaliyetlerinin organizasyon ve uygulamalarında görev almaktadır.
KKTC ve T.C.MEB Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı’nın 07.07.2009 tarih ve 80 sayılı kararları doğrultusunda mezunlarımız ilk ve orta öğretim kurumlarında Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni olarak görev almaktadırlar. Bunun yanında spor becerileri, kültürü ve performansını ilgilendiren tüm alanlarda Spor Yöneticisi, Antrenör ve Rekreasyon Lideri olarak görev alabilirler.
Prof. Dr. Ali Emre EROL MÜDÜR
1

2
ÖZEL YETENEK SINAVLARI BAŞVURU KOŞULLARI, İLETİŞİM BİLGİLERİ,
ADAYLAR İÇİN ÖN KAYIT BAŞVURU DÖNEMİ VE ÖN KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER
Başvuru Koşulları:
• 2018 – 2019 Akademik Yılı için Yüksekokulumuz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Özel Yetenek Sınavı Ön Kayıtları 23 – 31 Temmuz tarihleri arasında üniversitemiz web sitesi üzerinden online olarak veya Türkiye Kayıt ve İrtibat Büroları’na şahsen yapılacaktır. (Bakınız: Sayfa 10,11,12)
• Adaylar, ön kayıt işlemi esnasında dolduracakları tercih formunda, kayıt yapmak istediği bölümleri tercih sıralaması yaparak işaretleyebilecektir.
• Ön kayıt işlemini bitiren aday, tercih formunu Kayıt ve İrtibat Büroları’na teslim ettikten sonra, adaylara “UKÜ – BESYO, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Antrenörlük Eğitimi, Spor Yöneticiliği, Rekreasyon bölümleri Özel Yetenek Sınavı’na giriş hakkı verilecektir.
• Adaylar, ön kayıt başvuru formunu (Bakınız: Sayfa 13, Ek1) sınava girerken ibraz etmek zorundadırlar.
• Adaylar 2018 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yazılı olan Özel Yetenek Sınavı şartlarını kabul etmiş sayılırlar.
• Özel Yetenek Sınavına girecek adayların sınav randevu saatleri ön kayıt sıra numaralarına göre belirlenecek ve 01 Ağustos 2018’de web sitesi (www.ciu.edu.tr) üzerinden ilan edilecektir. Adaylar sınava bu sıra ile, belirtilen gün ve saatte alınacaklardır.
• Yeterli başvuru alınması halinde başka illerde de özel yetenek parkur sınavı yapılacaktır.
Sınav Başvuru Dönemi: 12 – 31 Temmuz 2018 Sınav Tarihi : 02-03 Ağustos 2018 Sınav Ücreti : 100 TL

Ön Kayıt Belgeleri:
1. Ön Kayıt Başvuru Formu.
2. Lise Mezuniyet Belgesinin aslı ya da noter onaylı aslı gibidir sureti. Diplomasını daha
almamış ise mezun olduğunu gösterir belge.
3. Fotoğraflı nüfus cüzdanının önlü arkalı fotokopisi.
4. Sağlık raporu fotokopisi (spor yapmasında herhangi bir engel yoktur). 5. 1 adet vesikalık fotoğraf.
6. Sınav ücretinin (100 TL) yatırıldığına dair banka dekontu.
Banka Hesap Numaraları:
Banka Adı: T.Garanti Bankası A.Ş.
Hesap Adı: New Island Education Ltd.
Şube : KKTC Lefkoşa Şubesi
Şube Kodu: 493
Hesap No: 6294679
IBAN NO : TR40 0006 2000 4930 0006 2946 79
Not: Dekont açıklama kısmına aday öğrencinin Adı Soyadı muhakkak yazılmalıdır.
Dikkat Edilmesi Gereken Başvuru Koşulları:
• TC vatandaşı olmak,
• Başvuru tarihinde mezun veya mezun olabilir durumda olmak (Kesin kayıtlarda
mezuniyet belgesini beyan etmeyen aday hakkını kaybeder.)
• ÖNEMLİ: Adaylarımızın, TYT’den 150 ve üzerinde puan aldığını gösterir sonuç belgelerini ve banka dekontlarını 02-03 Ağustos tarihlerinde yapılacak olan Özel Yetenek Sınavları sırasında teslim etmeleri zorunludur. Aksi takdirde Özel Yetenek Sınavı’na alınmayacaklardır.
3

Özel Yetenek ve Mülakat ve Sportif Özgeçmiş Sınav Dönemi, Yer, Gün ve Saatleri
ULUSLARARASI KIBRIS ÜNİVERSİTESİ / BESYO ÖZEL YETENEK SINAVI
Özel Yetenek ve Mülakat Sınavı Dönemi
02 – 03 Ağustos 2018
İstanbul Özel Yetenek ve Mülakat Sınav Yeri
Bayrampaşa İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi / İstanbul
Sınav Saatleri
10.00 / 12.30 – 13.00 / 18.00
Adayların ön kayıt sıra numaralarına göre;
02.08.2018 PERŞEMBE
SAAT 10.00 – 12.30 1’ den 100’e kadar ön kayıt sıra numaralarına göre (Erkek Adaylar),
SAAT 13.00 – 18.00 101’ dan 200’e kadar ön kayıt sıra numaralarına göre (Erkek Adaylar),
SAAT 13.00 – 18.00 1’den 75’e kadar ön kayıt sıra numaralarına göre (Kız Adaylar),
03.08.2018 CUMA
SAAT 10.00 – 12.30 201’ den 300’ e kadar ön kayıt sıra numaralarına göre
(Erkek Adaylar ),
SAAT 13.00 – 18.00 301ve üzeri ön kayıt sıra numaralarına göre (Erkek Adaylar), SAAT 13.00 – 18.00 76’ den 150’ ye kadar ön kayıt sıra numaralarına göre
(Kız Adaylar )
4
Sınav Yerine Metro ve Metrobüsle Nasıl Gidilir:
1- Metro ile Topkapı- Ulubatlı istasyonunda inip Topkapı-Mescidi Selam Tramvay hattına aktarma yapıp Rami durağında inebilirsiniz.
2- Metrobüs ile Edirnekapı durağında inip Topkapı-Mescidi Selam Tramvay hattına aktarma yapıp Rami durağında inebilirsiniz.
Sınav Yeri ile İlgili İletişim Kurulacak Kişi ve İletişim Bilgileri: Hakan Terzioğlu – 0530 953 64 01
Oktay Özçelik – 0530 953 64 11

Sınav Düzeni:
Özel Yetenek Sınav Komisyonu, sınavın düzeni ve yürütülmesinden sorumludur. Her ne şekilde olursa olsun sınav düzenini bozan adayların sınavı, komisyon tarafından düzenlenen bir tutanak ile iptal edilir.
Aday öğrencilerin sınav esnesında giymesi gerekli spor kıyafetlerini (Spor ayakkabısı, T-shirt ve şort, Eşofman v.b.)yanlarında getirmeleri gerekmektedir.
Özel Yetenek Sınavı Uygulaması:
Birinci Aşama: Koordinasyon Testi
Koordinasyon Parkurunda bayanlarda 38.00, erkeklerde 28.00 saniye limit derecelerdir. Bu sürelerin üzerinde derece yapan adaylar 0(Sıfır) puan almış kabul edilirler. Her aday bu parkuru iki kez koşar ve en iyi derecesi geçerli derece olarak alınır. Adayların Koordinasyon Parkuru’ndan elde edecekleri dereceler yüzde rank sistemine göre 100 puan üzerinden derecelerine karşılık gelen ham puana dönüştürülür.
a) Koordinasyon Testi: Yedi bölümden oluşur.
• Bölüm 1: Çıkış çizgisinden geçerek koşuyu başlatmak.
• Bölüm 2: Uzaklıkları işaretlenmiş altı kulenin her birinin arkasından geçerek slalom
koşusunu bitirmek.
• Bölüm 3: Kasa içinde bulunan basketbol topunu işaretli duvara üç kez atıp tutmak
(top elden kaçarsa yedekte bulunan ikinci topla harekete devam edilir; üçüncü atışın (son) sonrasında top kasaya konulmalıdır).
• Bölüm 4: Birinci engelin üzerinden, ikinci engelin altından ve üçüncü (son) engelin üzerinden geçmek. Engeli düşüren aday diskalifiye edilir.
• Bölüm 5: Denge aleti üzerinden boydan boya geçmek. (Denge aletinin başlangıç ve bitiş kısmında bulunan işaretli bölgelere basmak zorunludur. Aday denge
aletinden düşerse, düştüğü yerden tekrar aletin üzerine çıkarak teste devam
edebilir.)
• Bölüm 6: Jimnastik sırasının üzerinden sağ-sol beşer kez (toplam 10 tekrar) çift ayak
ile sıçramak.
• Bölüm 7: Bitiriş çizgisinden geçerek koordinasyon parkurunu tamamlamak.
5

İkinci Aşama: Mülakat ve Sporcu Özgeçmişi Değerlendirme Sınavı
Mülakat ve Sporcu Özgeçmişi Değerlendirme Sınavı Yüz (100) puan üzerinden değerlendirilen bir sınavdır. Mülakat sınavına, Koordinasyon Testi Uygulama Sınavına katılan adaylar alınacaktır. Mülakat Sınavından aldıkları puanlar da standardize edilir. Mülakat Sınavı soruları genel kültür, spor genel kültürü ve yüksekokulumuzda ağırlıklı olarak okutulan spor branşları hakkındaki özel sorulardan oluşur. Sporcu Özgeçmişi, Değerlendirme tablosunda yer alan spor dallarında koşullara uyduğunu belgeleyen adaylar karşısındaki uygun puanı alırlar. Bu işlem değerlendirme komisyonunca incelenerek belirlenir.
Belgelendirilmiş Sporcu Özgeçmişi Değerlendirme (Kontrol) Tablosu Ek 2’de Belirtilmiştir. (Bakınız: Sayfa 14)
Özel Yetenek Sınav Puanı Değerlendirme Oranları :
Bölümü
Koordinasyon Testi Uygulama Sınavı
Mülakat ve Sportif Özgeçmiş Değerlendirme Sınavı
TOPLAM
Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği
% 60
% 40
% 100
Spor Yöneticiliği
% 60
% 40
% 100
Antrenörlük Eğitimi
% 60
% 40
% 100
Rekreasyon
% 60
% 40
% 100
6

ÖZEL YETENEK SINAVI YERLEŞTİRME PUANININ TESPİTİ:
Özel Yetenek Sınavı Puanı (ÖYSP) Üniversitemizce uygulanacak Özel Yetenek Sınavı Koordinasyon Testi Uygulama sınavı (KTUS), Mülakat ve Sporcu Özgeçmişi değerlendirme Sınavının sonuçları (MS) toplanarak bir puan hâlinde ifade edilecektir.
Özel Yetenek Sınavına başvuran bayan ve erkek adaylar kendi aralarında ayrı ayrı değerlendirmeye tabi tutulurlar.
Tüm puanlar bayan ve erkek adaylar için ayrı ayrı hesaplanır. Özel Yetenek Sınavı Puanları tespit edilirken tüm puanlar standardize edilir.
Formül: KTUS Puanı x 0,60 + MS Puanı x 0,40 = Özel Yetenek Sınavı Puanı (ÖYSP) SINAV SONUÇLARININ İLANI VE KAYIT TAKVİMİ
Özel Yetenek Sınavı sonuçları; UKÜ’nün resmi web sitesinde (www.ciu.edu.tr) ilan edilerek duyurulur. Sınav sonuçları Özel Yetenek Sınavı Yerleştirme Puanı sıralamasına göre ilan edilir. Sınav sonuçları hakkında telefon ve benzeri diğer araçlarla şahsen duyuru yapılmaz. Bu şekilde elde edilen bilgiler geçerli sayılmaz.
ÖZEL YETENEK SINAVI SONUÇLARININ İLANI
ULUSLARARASI KIBRIS ÜNİVERSİTESİ BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU ÖZEL YETENEK SINAVI SONUÇLARININ İLANI
Kesin Kayıt Hakkı Kazanan Öğrencilerin İlanı
05 – 06 Ağustos 2018 tarihinde (www.ciu.edu.tr) Web sitesinden ilan edilecektir. (İlan edildikten sonra tüm adaylara SMS ile bilgi verilecektir.)
YERLEŞTİRME PUANINA GÖRE KAYIT HAKKI KAZANAN ÖĞRENCİLERİN KESİN KAYIT TARİHLERİ
www.ciu.edu.tr WEB sayfasında sınav sonuçlarının ilanını takiben asil listeden kesin kayıt yaptırmaya hak kazanan adayların kayıtları Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Haspolat Kampüsü’nde veya tüm Türkiye İrtibat Büroları’nda yapılabilir. Sınavı kazanan adaylar, kazandıkları bölüme asil kayıt için gerekli evraklarıyla belirtilen gün ve süre içinde asil kaydını yaptırmak zorundadır, aksi takdirde hiçbir hak talep edemez.
7

ULUSLARARASI KIBRIS ÜNİVERSİTESİ
BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU
ÖZEL YETENEK SINAVI SONUÇLARINA GÖRE KESİN KAYIT TARİHLERİ
KESIN KAYIT HAKKI KAZANAN ÖĞRENCILERIN KESİN KAYIT TAKVİMİ
07 / 08 / 09 Ağustos 2018 Tarihleri Arasında
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Haspolat Kampüsü
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Haspolat Kampüsü
Lefkoşa / KKTC Tel no: 0392 671 11 11
YEDEK ADAYLARIN İLANI VE KAYIT TAKVİMİ
Özel Yetenek Sınavı sonuçlarına göre UKÜ BESYO bünyesindeki eğitim programlarından herhangi birine yedek olarak kayıt hakkı kazanan adayların ilanı, Üniversite websitesi üzerinden yapılacaktır.
Sınavı kazanan adaylar, kazandıkları bölüme asil kayıt için gerekli evraklarıyla belirtilen gün ve süre içinde asil kaydını yaptırmak zorundadır, aksi takdirde hiç bir hak talep edemez. Adaylar kayıt işlemlerini UKÜ Haspolat Kampüsü’nden veya Türkiye Kayıt ve İrtibat Büroları’ndan yapabilirler.
ÖZEL YETENEK SINAVI SONUÇLARININ
YEDEKTEN KAZANAN ADAYLARIN İLANI
Yedekten Kesin Kayıt Hakkı Kazanan Öğrencilerin İlanı
10Agustos 2018 tarihinde (www.ciu.edu. tr) Web sitesinden ilan edilecektir. (İlan edildikten sonra tüm adaylara SMS ile bilgi verilecektir.)
8
Sınavı kazanan adaylar, kazandıkları bölüme asil kayıt için gerekli evraklarıyla belirtilen gün ve süre içinde asil kaydını yaptırmak zorundadır, aksi takdirde hiçbir hak talep edemez. Adaylar kayıt işlemlerini UKÜ Haspolat Kampüsü’nden veya Türkiye Kayıt ve İrtibat Büroları’ndan yapabilirler.

ÖZEL YETENEK SINAVI SONUÇLARINA GÖRE YEDEKTEN KAZANAN ADAYLARIN KESİN KAYIT TARİHLERİ
KESIN KAYIT HAKKI KAZANAN ÖĞRENCILERIN KESİN KAYIT TAKVİMİ
13 / 14 / 15 / 16 / 17 Ağustos 2018 Tarihleri Arasında
ULUSLARARASI KIBRIS ÜNIVERSITESI HASPOLAT KAMPÜSÜ ADRES
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Haspolat Kampüsü Lefkoşa
KKTC Tel no: 0392 671 11 11
KESİN KAYIT İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR
1. Eksiksiz doldurulmuş ve imzalatılmış Öğrenci Kayıt Taahhütnamesi (Kayıt ve
İrtibat Bürolarımızda doldurulacaktır).
2. Lise Diploması aslı, yeni tarihli resmi çıkış belgesi veya Mezuniyet Belgesi.
3. Öğrencinin UKÜ’ye yerleştiğine dair ÖSYM kazandı Belgesi.
4.1999 ve öncesi doğumlu erkek öğrenciler için ilgili askerlik şubesinden alacakları, bir fakülte yada yüksek okula kayıt olmasında askerlikçe hiçbir sakınca olmadığına dair Askerlik Durum Belgesi.
5. TC Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekkülü ihtisas veya Üniversite Hastanelerinden alınmış;
a. Tüberküloz için Akciğer Skopisi veya Grafisi.
b. HIV tetkiklerinini içerir sağlık belgesi.
6. Öğretmen Çocuğu bursundan yararlanacak öğrencilerin, anne veya babasının Öğretmen Belgesi.
7. TSK Mensubu Bursundan yararlanacak öğrencilerin, anne veya babasının TSK Mensubu olduğuna dair belge.
8. Kardeş indiriminden yararlanacak öğrencilerin kimlik fotokopileri ve okul numaraları.
9. Banka Dekontu
10. Kimlik Fotokopisi
11. 3 adet vesikalık fotoğraf
9

ÖNEMLİ: Belirtilen tarihlerde kontenjanların dolmaması veya boşalması halinde ek sınavlar yapılacaktır. Ek sınav duyuruları Üniversitemizin web sitesinden (www.ciu.edu.tr) ilan edilecektir.
BESYO 2018 KONTENJANLARI VE ÜCRETLERi
BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU
2018 KONTENJAN
2018 EĞİTİM ÜCRETİ*
Antrenörlük Eğitimi (Burslu)
4

Antrenörlük Eğitimi (%75 İndirimli)
5
5.625 TL
Antrenörlük Eğitimi (%50 İndirimli)
5
11.250 TL
Antrenörlük Eğitimi (Ücretli)
5
22.500 TL
Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Burslu)
4

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği (%75 İndirimli)
4
5.625 TL
Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği (%50 İndirimli)
4
11.250 TL
Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği (Ücretli)
7
22.500 TL
Rekreasyon (Burslu)
5

Rekreasyon (%75 İndirimli)
5
5.625 TL
Rekreasyon (%50 İndirimli)
5
11.250 TL
Rekreasyon (Ücretli)
5
22.500 TL
Spor Yöneticiliği (Burslu)
5

Spor Yöneticiliği (%75 İndirimli)
5
5.625 TL
Spor Yöneticiliği (%50 İndirimli)
5
11.250 TL
Spor Yöneticiliği (Ücretli)
5
22.500 TL
10
*Eğitim ücretine, %5 KDV ile kayıt ve etkinlik harcı olan 1,500 TL dahil değildir. Ayrıca, KKTC Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenecek yıllık zorunlu sağlık sigortası da eğitim- öğretim ücretlerine dahil değildir.

UKÜ- BESYO ÖZEL YETENEK SINAVI DETAYLI BİLGİ VE KAYIT İÇİN:
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Haspolat Kampüsü – Lefkoşa Tel: +90 392 671 1111 (Dahili 2042 – 2084) E-posta: tc-tanitim@ciu.edu.tr
ADANA-MERSİN
TEL: 0322 232 12 14 GSM: 0530 953 64 03 GSM: 0530 953 64 13 tsankir@ciu.edu.tr
ADIYAMAN
GSM: 0505 622 16 79 GSM: 0505 320 09 07 tcetin@ciu.edu.tr
ANKARA-BOLU-ÇANKIRI- KIRIKKALE-KIRŞEHİR
TEL: 0312 418 73 18 GSM: 0530 953 64 09 mturan@ciu.edu.tr
ANTALYA-BURDUR TEL: 0 242 248 18 10 GSM: 0530 953 64 23 akaygisiz@ciu.edu.tr
BURSA
TEL: 0224 451 45 20 GSM: 0531 380 04 13 ucorumlu@ciu.edu.tr
Kayıt ve İrtibat Bürolarımız:
BALIKESİR-ÇANAKKALE TEL: 0266 412 99 15 GSM: 0505 672 65 22 fbilici@ciu.edu.tr
EDİRNE-TEKİRDAĞ-KIRKLARELİ TEL: 0 282 263 69 77
GSM: 0530 953 64 06 cmeric@ciu.edu.tr
ERZURUM-KARS-ARDAHAN TEL: 0442 238 22 22
GSM: 0506 871 88 29 bakyurt@ciu.edu.tr
ESKİŞEHİR-KÜTAHYA-AFYON-BİLECİK TEL: 0222 220 70 75
GSM: 0530 953 64 07 rbaydi@ciu.edu.tr
GAZİANTEP-KİLİS TEL: 0342 339 16 01 GSM: 0532 334 01 40 hakkaya@ciu.edu.tr
HATAY-KAHRAMANMARAŞ-OSMANİYE TEL: 0326 613 99 46
GSM: 0533 468 05 49 asuzer@ciu.edu.tr
11

12
İSTANBUL
TEL: 0212 230 90 30
GSM: 0530 953 64 01
GSM: 0530 953 64 11 hterzioglu@ciu.edu.tr ozcelik@ciu.edu.tr
İZMİR-AYDIN-UŞAK-MANİSA-DENİZLİ TEL: 0232 464 35 85
GSM: 0530 953 64 02 mcam@ciu.edu.tr
KAYSERİ-YOZGAT-NEVŞEHİR- NİĞDE-AKSARAY
TEL: 0352 221 26 45
GSM: 0530 953 64 20 fdemir@ciu.edu.tr
KOCAELİ-YALOVA TEL: 0262 331 64 51 GSM: 0530 953 64 29 fataman@ciu.edu.tr
KONYA-KARAMAN-ISPARTA TEL: 0332 353 16 00
GSM: 0532 344 93 19
GSM: 0532 356 45 26 sakinci@ciu.edu.tr
MALATYA-ELAZIĞ-TUNCELİ-BİNGÖL GSM: 0530 501 51 59
GSM: 0539 543 28 03 ndegirmenci@ciu.edu.tr
ŞANLIURFA-DİYARBAKIR- MARDİN-BATMAN-ŞIRNAK-SİİRT
TEL: 0414 314 30 25
GSM: 0533 522 83 38
GSM: 0532 575 40 50 eakkar@ciu.edu.tr adalety@ciu.edu.tr
TRABZON-RİZE-ARTVİN- GÜMÜŞHANE-BAYBURT-ERZİNCAN TEL: 0462 326 66 70
GSM: 0530 953 64 05 yildirays@ciu.edu.tr
MUĞLA
TEL: 0252 212 03 23 GSM: 0546 800 10 48 scildir@ciu.edu.tr
ORDU-GİRESUN
TEL: 0452 223 09 03 GSM: 0533 384 07 00 abas@ciu.edu.tr
SAKARYA-DÜZCE TEL: 0264 281 00 75 GSM: 0532 431 54 25 fbasar@ciu.edu.tr
SAMSUN-AMASYA-SİNOP TEL: 0362 435 63 84 GSM: 0506 277 51 99 myesilyurt@ciu.edu.tr

SİVAS-TOKAT
TEL: 0346 224 58 06 GSM: 0538 952 40 58 zakpinar@ciu.edu.tr
VAN-AĞRI-IĞDIR-HAKKARİ-BİTLİS-MUŞ TEL: 0432 216 26 35
GSM: 0530 953 64 04
GSM: 0530 953 64 14 oburak@ciu.edu.tr
ZONGULDAK-BARTIN- KARABÜK-KASTAMONU-ÇORUM TEL: 0372 222 02 48
GSM: 0530 953 64 08 everit@ciu.edu.tr
13

EK 1
ULUSLARARASI KIBRIS ÜNİVERSİTESİ BEDEN EĞİTİMİ ve SPOR YÜKSEKOKULU ÖZEL YETENEK SINAVI BAŞVURU FORMU
Fotoğraf
KİMLİK NO
ADI
SOYADI
DOĞUM YERİ VE TARİHİ
KİŞİSEL BİLGİLER
BAYAN ERKEK
CİNSİYETİ
İLETİŞİM ADRESİ
TELEFON / E – POSTA
EĞİTİM BİLGİLERİ Mezun olduğu lise vb.
BRANŞI
FAAL OLDUĞU KULÜP & OKUL & SPORCULUK YILI
TERCİH EDİLEN BÖLÜM (TERCİH SIRASINA GÖRE
NUMARALANDIRINIZ)
BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR ÖĞRETMENLİĞİ SPOR YÖNETİCİLİĞİ
ANTRENÖRLÜK EĞİTİMİ
REKREASYON
Lisanslı Lisanssız
1413
…………. /……… /2018 Ad Soyadı – İmza
SPORTİF DENEYİM / ÖZGEÇMİŞ
SPORCULUK ALANINDA ALMIŞ OLDUĞU ÖDÜL VE BELGELER
Not: Beyan edilen bilgilerin belgeye dayalı olması esastır.
Yukarıdaki bilgiler tarafımdan doldurulmuştur.

MÜLAKAT VE SPORCU ÖZGEÇMİŞİ DEĞERLENDİRME SINAVI FORMU
EK 2
ADAY NO: …………….. ADI SOYADI:
VATANDAŞLIKNO :
1
2
3
4
5
6
7
8
9
BELGELENDİRİLMİŞ SPORCU ÖZGEÇMİŞİ DEĞERLENDİRME (KONTROL) TABLOSU
a-) Adaya ait bütün bilgileri doğrulayan belgerin ilgili Federasyondan ve/veya Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın milli sporcu belgesi verilmesi ile ilgili yönetmeliğine uygun olarak düzenlenmiş olması gereklidir.
b-) Tüm branş ve kategorilerde müsabaka yapmak koşulu aranır.
SIRA
10
SPORCU ÖZGEÇMİŞİ
Branşında “Lisanslı Sporcu” olmak ve lisans belgesini ibraz etmek.
Uluslararası resmî turnuva müsabakalarından birine katılmış olmak.
Bütün kategori ve branşlarda Milli Takımlarda ( Okul Sporları Dahil )ülkemizi temsil etmek.
Takım sporları veya bireysel sporlarda Büyükler kategorisinde düzenlenen T.C. Şampiyonaları’nda veya Ulusal liglerde ilk 3 dereceye girmek.
Ulusal ligi olan takım sporlarında, Süper Lig, 1, 2 ve 3. Liglerde veya ferdi branşlarda büyükler hanesinde 2 resmi müsabakada oynadığını müsabaka cetveli ile belgelemek.
Bireysel sporlarda ilgili federasyon tarafından düzenlenen resmi bir şampiyonada (Ulusal veya Uluslararası) herhangi bir kategoride rekor sahibi olmak.
Kulüpler arası takım sporları veya bireysel sporlar da, alt yapı kategorilerinde düzenlenen ferdi T.C. Şampiyonaları’nda veya Kulüplerarası T.C. Şampiyonaları’nda ilk 3 dereceye girmek.
T.C. Okullar arası ikinci kademe veya liseler arası müsabakalarda bireysel veya takım olarak ilk üç dereceye girmek.
Alt yapılarda (Genç, Yıldız, Küçük veya Minik), herhangibir spor kulübünde veya lise ve dengi okullarında müsabaka veya yarışmalara 4 resmi müsabakada oynadığını müsabaka cetveli ile belgelemek.
Deplasmanlı Bölgesel veya Amatör Lig takımlarında 2 resmi müsabakada oynadığını müsabaka cetveli ile belgelemek.
Kontrol
DİĞER ÖZELLİKLER :
GEÇERLİ OLAN MÜLAKAT SINAV PUANI
ÜYE
ÜYE
BESYO ÖZEL YETENEK SINAV KOMİSYONU
ÜYE
15

BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU
2018 – 2019 AKADEMİK YILI
· BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR ÖĞRETMENLİĞİ · ANTRENÖRLÜK
· SPOR YÖNETİCİLİĞİ
· REKREASYON
ÖZEL YETENEK SINAVI KILAVUZU

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.