• antrenor34@gmail.com
 • 0533 680 20 48

HABER DETAYI

11 Temmuz 2018 20:01

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Besyo Kılavuzu 2018-2019

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Besyo Kılavuzu 2018-2019

 

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Besyo Klavuz 2018-2019

 

Kategori Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği
Erkek 23
Kadın 15
Milli Sporcu 10
Fair Play 1
1. Derece Şehit Yakını 1
Toplam 50

 

Genel Toplam kontenjan                                                                    140

 

 

 1. Sınava Müracaat Koşulları

 

 1. C. vatandaşı olmak,
 2. 2018-YKS sınavı 1. oturumu TYT (Temel Yeterlilik Testi) puan türünden, milli sporcular için en az 160, spor alan mezunları için 180, diğer alan mezunları için 200 puan almış olmak,
 3. 2018 ÖSYS’de YKS ile herhangi bir yükseköğretim programına yerleştirilen veya diğer üniversitelerin yaptığı özel yetenek sınavlarına katılan adaylar da bu sınava başvurabilirler.
 4. 2017 YGS/LYS puanı veya özel yetenek sınavı sonucu ile bir yükseköğretim programına (Açık Öğretim Fakültesi kontenjansız programları hariç) yerleştirilen adaylar, 2018-YKS puanı ile bir yükseköğretim programına yerleştirilirken ortaöğretim başarı puanına uygulanacak katsayılar yarıya düşürülecektir. Sınavsız geçiş ile 2016 ÖSYS’de bir yükseköğretim programına yerleştirilen adayların ortaöğretim başarı puanlarına uygulanacak katsayılarda herhangi bir değişiklik yapılmayacaktır.

Adayların daha önce bir yükseköğretim kurumuna yerleşip yerleşmediği (özel yetenek sınavı dâhil) kontrol edileceğinden adayların bu konuda çok dikkatli davranmaları gerekmektedir.

 1. Sınava girecek adayların resmi sağlık kurumlarından alacakları “Beden eğitimi ve spor özel yetenek sınavına girmesinde sakınca yoktur” ibaresi bulunan sağlık raporunu başvuru belgelerine eklemeleri zorunludur. Kayıt sırasında bu raporu ibraz etmeyen adayların kayıtları yapılmaz.

 

D)     Önemli Tarihler

 

AÇIKLAMA                       TARİH                      SAAT                                    YER
Online Kayıt 10-27 Ağustos 2018 http://ozelyetenek.erzincan.edu.tr
Evrak Teslimi ve Sınav Kesin Kayıtları 28-29 Ağustos 2018 09.00-17.00 Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Özel Yetenek Sınavları Kayıt Bürosu (Eğitim Fakültesi A3 Blok Zemin

Kat)/ Yalnızbağ Kampüsü

Parkur Deneme Tarihi 27-30 Ağustos 2018 09:00-19:00 Rektörlük Spor Salonu
Özel Yetenek Sınavı Giriş

Listelerinin İlanı

30 Ağustos 2018 http://ozelyetenek.erzincan.edu.tr
Özel Yetenek Sınavı 31 Ağustos 2018-… 09:00-……… Rektörlük Spor Salonu

 

 

 1. Kazanan adayların kesin kayıtları kazanmış oldukları fakülte veya yüksekokul tarafından

 

 

 

 

ASİL LİSTEDEN KAZANAN ADAYLARIN KESİN KAYIT TARİHLERİ

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü Asil

Kayıtları

10.09.2018

11.09.2018

Pazartesi-Salı

09:00-17:00 Boş kalan kontenjanların ilanı 11.09.2018 ve saat  18:00’den sonra web sayfamızdan ilan

edilecektir.

Beden Eğitimi Ve Spor Öğretmenliği Bölümü Yedek Kayıtları 12.09.2018

Çarşamba

09:00-17:00
Spor Yöneticiliği Bölümü Asil Kayıtları 13.09.2018

Perşembe

09:00-17:00 Boş kalan kontenjanların ilanı 13.09.2018 ve saat 18:00’ den sonra web sayfamızdan ilan

edilecektir.

Spor Yöneticiliği Bölümü Yedek Kayıtları 14.09.2018

Cuma

09:00-17:00

 

 

I.  Özel Yetenek Sınavının Uygulanması

 

 

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Bölümü ile Spor Yöneticiliği Bölümü ve Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Bölümü Özel Yetenek Sınavları, Sınav Yürütme Kurulu tarafından ilan edilen yer, tarih ve saatlerde yapılır.

Bu sınav, Spor Yöneticiliği ile Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümlerinde eğitim almaya aday öğrencilerin, bu formasyonun alınmasında ve geliştirilmesinde gerekli olan temel fiziksel yeteneklerin test edilmesini amaçlayan bir sıralama sınavıdır.

 

 

 

 

Parkur Eğitim ve Denemeleri

 • Koordinasyon parkuru eğitim ve deneme hizmeti 27-30 Ağustos 2018 tarihleri arasında her gün 09:00- 19:00 saatlerinde Rektörlük Spor Salonunda yapılacaktır.
 • Parkur deneme eğitimine katılmak isteyen adayların, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü Halkbank IBAN:TR47 0001 2009 3440 0006 0000 95 nolu hesabına 150 TL yatırmaları
 • Sınavda görevli öğretim elemanları nezaretinde yapılacak parkur denemeleri sınav kural ve süreleri dikkate alınarak, maksimum hassasiyette yapılacaktır.
 • Parkur eğitim ve deneme hizmetinden faydalanmak isteyen her aday 150 TL karşılığında koordinasyon parkurunu sınavda görevli öğretim elemanları nezaretinde tanıma ve 2 kez deneme hakkında sahiptir. Adayların dekontların 1 nüshasını görevlilere ibraz etmeleri
 • Parkur deneme hakkını 2 kez kullanmış olmasına rağmen, tekrar deneme yapmak isteyen adayların belirtilen hesap numarasına 150 TL yatırmaları ve dekontların 1 nüshasının görevlilere ibraz etmeleri gerekmektedir.
 • Adaylar parkur eğitim ve deneme hizmet ücretini ATM ya da banka şubesine yatırabileceklerdir.

 

ÖNEMLİ UYARILAR:

 • Kılavuzda sehven yazılmış ifadeler değerlendirmeye alınmayacaktır.

 

 

 • Sınava başvuru yapan adaylar bu kitapçıktaki tüm hükümleri kabul etmiş sayılır.

 

 

 • Kılavuzda hükmü bulunmayan durumlarda sınav komisyonunun alacağı kararlar geçerli sayılır.

 

 

 

 1. Koordinasyon Parkuru

 

 

Beceri ve Koordinasyon Parkuru:

 

Bu testin başlangıç ve bitiş süreleri otomasyon sistemince otomatik olarak belirlenir. Otomasyon sistemini aktif hale getiren ve durduran adayın kendisidir. Elde edilen derece ekrana yansır ve aynı anda ana bilgisayara otomatik olarak kaydedilir. Parkur mesafesi tahmini 28 metre gidiş, 31 metre ara ve 22 metre dönüş olmak üzere toplam 81 metredir (Şekil 1). Koordinasyon testi 8 istasyondan oluşur. Bu testte zamana karşı yarışan adaylara yalnızca bir hak verilir.

 

Bu testler:

 1. Engel geçişi
 2. Sağlık toplarının yerlerini değiştirme
 3. Hentbol topu ile hedefe temel atış
 4. Kasada öne düz takla
 5. Voleybol parmak pas
 6. Futbol topu ile minyatür kaleye atış
 7. Basketbol topu ile slalom

 

 1. Cimnastik sırası üzerinden sıçram

 

1-  Engel Geçiş

 

Aday, 150 cm aralıklarla dizili olan 5 engelden alçak olan 3’ünün üzerinden, yüksek olan 2’sinin altından geçer. Alçak olan engellerin yerden yüksekliği 50 cm, yüksek olan engellerin yerden yüksekliği 110 cm’dir.

 

2-  Sağlık Toplarının Yerlerini Değiştirme

 

Aday yerde siyah ve kırmızı renkle işaretli olan noktalar üzerinde 2 metre ara ile duran siyah ve kırmızı renklerdeki toplardan önce siyah topu alarak kasaya koyar, ardından kırmızı topu kasaya koyar. Sonra siyah topu kasadan alır ve siyah noktaya koyar, kırmızı topu kasadan alır ve kırmızı noktaya koyar. Aday, topları belirtilen noktalara bırakmak zorundadır. Toplar bulunması gereken yerde olmadığı takdirde düzeltilmesi için aday geri çevrilir.

 

3-  Hentbol Topu İle Hedefe Temel Atış

 

Aday kasa içerisinde bulunan 10 adet hentbol topu ile hentbol temel atış tekniğine uygun olarak, kasadan 1 metre uzaklıkta bulunan çizgiyi geçmemek kaydıyla 7 metre uzaklıkta bulunan hentbol kalesinin sağ üst ve sol alt köşesindeki 60cm x 60cm ebatlarındaki kutulara atış yapar. Adayın ilk atışı hangi hedefe (köşeye) uygulayacağı kendi tercihine bağlıdır. Ancak aday isabet olmaksızın üst üste aynı köşeye atış uygulayamaz. İsabet kaydedene kadar (top çerçevenin içine girmeli) atışlar ayrı köşelere uygulanmak zorundadır ( Örneğin, bir alt köşeye – bir üst köşeye ya da tam tersine bir üst köşeye – bir alt köşeye). Herhangi bir köşeye isabetli bir atış yapan aday, isabet kaydedemediği köşeye üst üste atış yapabilir. Aday her iki köşeye ( sağ üst – sol alt) 1’er geçerli (çizgiyi geçmeden) ve isabetli atış yapana kadar 10 tane hentbol topunu kullanmak zorundadır. Her iki köşeye ayrı ayrı 1’er geçerli ve isabetli atış yapan aday geriye kalan topları kullanmadan bir sonraki (4.) istasyona geçer. (Örneğin, ilk 5 atışında her iki köşeye ayrı ayrı 1’er geçerli ve isabetli atış yapan aday, diğer 5 topu kullanmadan 4. istasyona geçer). İsabet kaydetmeden üst üste aynı köşeye atış yapılması durumunda kasaya her hatalı atış için fazladan 1 top eklenecektir. Aday eklenen bu topları da

 

yukarıda belirtilen açıklamalara uygun olarak atmak zorundadır. Aday geçersiz atışlardan dolayı kasaya eklenen topları yukarıdaki kurallara uygun olarak kullanmadan 4. istasyona geçemez. Aksi takdirde aday diskalifiye olur.

 

 

 

 

4-  Kasada Öne Düz Takla

 

Hentbol testini başarıyla geçen aday hentbol atış çizgisinden 5 m uzakta bulunan huninin etrafından dönerek kızlar 70 cm (3 parça), erkekler ise 90 cm yüksekliğindeki (4 parça) uzun kasa üzerinden öne düz takla yaparlar. Kurallara uygun olarak yapılan takla tamamen kasanın sonunda bitirilir (kasanın yanlarından çıkış olamaz), yani hareket kasanın tam önünde tamamlanır. Adaylar ayrıca kasanın önünde buluna 90 cm genişliğindeki minderin üzerine çift ayak basarak hareketi tamamlamak zorundadır. Adayların taklaya başlarken kasaya çarpması sonucu kasanın devrilmesi durumunda, kasa aday tarafından düzeltildikten sonra takla tekrarlanacaktır. Aday takla esnasında kasanın kenarından düşerse hareket tekrarlanacaktır. Takla sonunda adayın iki ayağı da sadece mindere temas etmek zorundadır. Vücudunun herhangi bir yeri minder dışına temas ederse takla tekrarlanır. Kurallara uygun yapılan takladan sonra bir sonraki istasyona geçer.

 

5-  Voleybol Parmak Pas

 

Aday parmak pas prensibine uygun olarak fileden 3 m uzaklıkta ve 4 m uzunluktaki atış bölgesinin atış yönüne göre sağ tarafından 1 m uzaklıkta bulunan kasadan aldığı topu başının üzerine yükselterek filenin karşısındaki minderle belirlenmiş alanlara sırasıyla atış yapar. Aday parmak pasla sırasıyla birinci, ikinci ve üçüncü bölgelere atış yapar. Üç bölgeye de kurallara uygun isabet sağlayan aday voleybol istasyonunu terk edebilir. İsabet sağlanamaması durumunda kasadaki 10 topun tamamını doğru teknikte ve sırayla kullanmak zorundadır. Adaylar atışlarını 1. bölge, 2. Bölge ve 3. Bölge sırasına göre kullanacaktır. Aday kurallara uygun isabet sağladığı bölgeye artık atış yapmayarak sıradaki bölgelere atış yapacaktır. Örneğin; 1. bölgeye isabetli atış yapılınca diğer atışlar sadece 2. ve 3. bölgelere yine sırasıyla yapılacaktır. 1. bölgeye tekrar atış yapılmayacaktır. Parmak pasıyla atışlar 1. bölgede fileden 1 m uzaklıkta ve 2 x 1 m ebatlarında, 2. bölgede fileden 3 m uzaklıkta ve 2 x 1 m ebatlarında ve 3. bölgede fileden 4 m uzaklıkta (dikey) ve 2 x 1 m ebatlarındaki minderler üzerine yapılacaktır. Erkekler için file yüksekliği 2,43 m kadınlar için 2,24 m ‘dir. Topun mindere en küçük teması isabetli atış olarak sayılır.

 

Not: Zaman kazanmak amacıyla yapılan prensip dışı parmak pas, fileyi geçmeyen toplar ve atış alanı çizgisi dışında ya da çizgiye basarak yapılan alan ihlali durumunda atış geçersiz sayılır ve kasaya eklenen toplar ile tekrar ettirilir.

 

 

 

 

 

6-  Futbol Topu İle Minyatür Kaleye Atış

 

Adaylar bu istasyona geldiklerinde atış çizgisine 1 m uzaklıktaki kasa içerisinde bulunan 6 adet futbol topu ile 120 cm genişlik ve 80 cm yüksekliğindeki minyatür futbol kalesine ayakiçi, ayak içüstü, ayakdışı veya ayaküstü vuruş tekniklerinden biriyle şut atmaya çalışır (ayak parmak ucu ve ayakaltı gibi vuruşlar hatalı vuruş sayılır). Atış çizgisinin kaleye uzaklığı bayanlarda 5 m erkeklerde ise 7 m’dir. Adaylar kaleye kurallara uygun iki isabetli şut atana kadar vuruşlara devam etmek (6 topuda kullanmak) zorundadır. Vuruşlar belirlenen atış çizgisinin gerisinden ve futbol topu yere bırakıldıktan sonra yerle temas halindeki topa yapılmak zorundadır. Kurallara uygun olarak yapılmayan (vuruş teknikleri harici vuruş, atış çizgisini ihlal etme, yerle teması sağlanmayan veya yerden yüksek durumdaki topla vuruş yapmak) her hatalı vuruş için kasaya dışarından top ilave edilecektir. Belirlenen kurallara göre 2 isabet kaydeden veya 6 topunu kullanan aday diğer istasyona geçer.

 

7-  Basketbol Topu İle Slalom

 

Aday istasyon başında bulunan kasadan aldığı basketbol topunu 1 metre aralıklarla dizilmiş 7 adet slalom çubuğu arasından dribbling (basketbol oyun kurallarına uygun olarak top sürme) yapar. Aday 1. engele gelmeden önce dribblinge başlamalıdır (1. engelden önce top yere en az 1 defa vurulmalıdır). Bu andan itibaren top sürme hareketi başladığı için, aday topu çift ya da tek elle tutamaz, taşıyamaz. Aksi takdirde hatalı top sürme meydana gelir ve aday, hatanın yapıldığı yerden hareketi tekrar doğru olarak yapmak zorunda kalır. Aday her engel arasında topu 1 defa yere vurarak top sürme hareketini yapar. Top sürme işlemi bittikten sonra aday, basketbol topunu istasyon sonundaki kasanın içerisine bırakır ve sıçrama istasyonuna geçer. İstasyon sonunda kasanın içerisine bırakılan top kasanın dışına çıktığı takdirde, aday diğer istasyona geçmeden önce topu alarak kasanın içerisine bırakmalıdır. Basketbol topunu her engel arasında kurallara uygun olarak yere vurmayan (dribbling yapmayan), engel atlayan veya engellerden birini düşüren aday

 

düşürmüş olduğu engeli tekrar yerine koyar, engel atladığı veya top sürme hatasını yaptığı noktadan hareketine devam eder.

 

 

 

8-  Cimnastik Sırası Üzerinden Sıçrama

 

Erkek adaylar engel üzerinden sağa ve sola çift ayakla 5’er defa toplam 10 sıçrama, kadın adaylar 3’er defa toplam 6 sıçrama yapar. Sıçrama tekniğini uygulanırken aday; sıçrama tahtası üzerinden iki ayağını yerden keserek diğer tarafa çift ayakla düşüş yapmalıdır. Tek ayakla tahtanın karşısına yapılan geçişler sıçrama olarak değerlendirilmeyecektir. Aday eksik veya hatalı sıçrama yapması durumunda ikaz edilecektir. İkaza uymadan parkura devam ederek fotoseli durduran aday diskalifiye olur.

Sıçrama istasyonunu başarıyla tamamlayan aday fotoselden geçerek sınavını tamamlar.

 

ÖNEMLİ UYARI

 

Uygulama sınavlarında;

 • İstasyon atlayan,
 • Sınav sırasında istasyon ve parkur sorumlularının uyarılarını dikkate almayan,
 • İstasyonları doğru bir şekilde tamamlamadan fotoselden geçerek zamanı durduran,
 • Uyarılara rağmen kendi bildiğini yapmaya çalışan, sınav düzenini bozan, görevlilere hakaret eden adaylar komisyon tarafından diskalifiye

 

Koordinasyon sınavında branşların gerektirdiği teknik özelliklerin uygulamasında yüksek derecede hassasiyet gösterilecektir. Hareketleri uygun teknikte yapmayan aday ilgili istasyonda doğru teknikle yapana kadar tekrar edecektir.

 

Koordinasyon Parkuru

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16

 

K.   Engelli Adaylar Beceri Ve Koordinasyon Testi

 

Testler:

 1. Engel geçişi
 2. Sağlık toplarının yerlerini değiştirme
 3. Hentbol topu ile hedefe temel atış

bulunan hentbol kalesinin sağ üst ve sol alt köşesindeki 60cm x 60cm ebatlarındaki kutulara atış yapar. Adayın ilk atışı hangi hedefe (köşeye) uygulayacağı kendi tercihine bağlıdır. Ancak aday isabet olmaksızın üst üste aynı köşeye atış uygulayamaz. İsabet kaydedene kadar (top çerçevenin içine girmeli) atışlar ayrı köşelere uygulanmak zorundadır (Örneğin, bir alt köşeye

– bir üst köşeye ya da tam tersine bir üst köşeye – bir alt köşeye). Herhangi bir köşeye

 

isabetli bir atış yapan aday, isabet kaydedemediği köşeye üst üste atış yapabilir. Aday her iki köşeye ( sağ üst – sol alt) 1’er geçerli (çizgiyi geçmeden) ve isabetli atış yapana kadar 10 tane hentbol topunu kullanmak zorundadır. Her iki köşeye ayrı ayrı 1’er geçerli ve isabetli atış yapan aday geriye kalan topları kullanmadan bir sonraki (4.) istasyona geçer. (Örneğin, ilk 5 atışında her iki köşeye ayrı ayrı 1’er geçerli ve isabetli atış yapan aday, diğer 5 topu kullanmadan 4. istasyona geçer). İsabet kaydetmeden üst üste aynı köşeye atış yapılması durumunda kasaya her hatalı atış için fazladan 1 top eklenecektir. Aday eklenen bu topları da yukarıda belirtilen açıklamalara uygun olarak atmak zorundadır. Aday geçersiz atışlardan dolayı kasaya eklenen topları yukarıdaki kurallara uygun olarak kullanmadan 4. istasyona geçemez. Aksi takdirde aday diskalifiye olur.

 

 

 4- Kasada Öne Düz Takla

 

Hentbol testini başarıyla geçen engelli adaylar hentbol atış çizgisinden 5 m uzakta bulunan huninin etrafından dönerek tek parça kasa üzerinden öne düz takla yaparlar. Kurallara uygun olarak yapılan takla tamamen kasanın sonunda bitirilir (kasanın yanlarından çıkış olamaz), yani hareket kasanın tam önünde tamamlanır. Adaylar ayrıca kasanın önünde buluna 90 cm genişliğindeki minderin üzerine çift ayak basarak hareketi tamamlamak zorundadır. Aday takla esnasında kasanın kenarından düşerse hareket tekrarlanacaktır. Kurallara uygun  yapılan takladan sonra bir sonraki istasyona geçer.

 

Aday parmak pas prensibine uygun olarak fileden 3 m uzaklıkta ve 4 m uzunluktaki atış bölgesinin atış yönüne göre sağ tarafından 1 m uzaklıkta bulunan kasadan aldığı topu başının üzerine yükselterek filenin karşısında 3 m uzaklıkta 2×1 m ebattaki minderle belirlenmiş hedef alana atış yapar. Hedef alana kurallara uygun 2 isabet sağlayan aday voleybol istasyonunu terk edebilir. İsabet sağlanamaması durumunda kasadaki 8 topun tamamını doğru teknikte ve sırayla kullanmak zorundadır. Erkekler için file yüksekliği 2,43 m bayanlar için 2,24 m ‘dir. Topun mindere en küçük teması isabetli atış olarak sayılır.

 

Not: Zaman kazanmak amacıyla yapılan prensip dışı parmak pas, fileyi geçmeyen toplar ve atış alanı çizgisi dışında ya da çizgiye basarak yapılan alan ihlali durumunda atış geçersiz sayılır ve kasaya eklenen toplar ile tekrar ettirilir.

 

6- Futbol Topu ile Minyatür Kaleye Atış

 

Adaylar bu istasyona geldiklerinde atış çizgisine 1 m uzaklıktaki kasa içerisinde bulunan 6 adet futbol topu ile 120 cm genişlik ve 80 cm yüksekliğindeki minyatür futbol kalesine istediği herhangi bir ayak ile isabetli şut atmaya çalışır. Atış çizgisinin kaleye uzaklığı bayanlarda 5 m erkeklerde ise 7 m’dir. Adaylar kaleye kurallara uygun iki isabetli şut atana kadar vuruşlara devam etmek (6 topuda kullanmak) zorundadır. Vuruşlar belirlenen atış çizgisinin gerisinden ve futbol topu yere bırakıldıktan sonra yerle temas halindeki topa yapılmak zorundadır. Kurallara uygun olarak yapılmayan (atış çizgisini ihlal etme, yerle teması sağlanmayan veya yerden yüksek durumdaki topla vuruş yapmak) her hatalı vuruş için kasaya dışarından top ilave edilecektir. Belirlenen kurallara göre 2 isabet kaydeden veya 6 topunu kullanan aday diğer istasyona geçer.

 

Aday istasyon başında bulunan kasadan aldığı basketbol topunu 1 metre aralıklarla dizilmiş 7 adet slalom çubuğu arasından geçiş yapar. Aday engeller arasında geçişi tamamladıktan sonra basketbol topunu istasyon sonundaki kasanın içerisine bırakır ve sıçrama istasyonuna geçer. Basketbol topunu slalom esnasında düşüren aday tekrar başa dönerek geçişlerini yapmak zorundadır. İstasyon sonunda kasanın içerisine bırakılan top kasanın dışına çıktığı takdirde, aday diğer istasyona geçmeden önce topu alarak kasanın içerisine bırakmalıdır.

 

 8- Cimnastik Sırası Üzerinden Sıçrama

 

Engelli adaylar sıçrama tahtası üzerinden sağa ve sola çift ayakla 3’er defa toplam 6 sıçrama yapar. Sıçramayı eksik ya da hatalı yapan aday doğru teknik ve sayıda yapana kadar tekrar eder. Eksik veya hatalı sıçrama yapmasına ve uyarılmasına rağmen parkura devam ederek fotoseli durduran aday diskalifiye olur.

Sıçrama istasyonunu başarıyla tamamlayan aday fotoselden geçerek sınavını tamamlar.

 

ÖNEMLİ UYARI

 

Uygulama sınavlarında;

 • İstasyon atlayan,
 • Sınav sırasında istasyon ve parkur sorumlularının uyarıları dikkate almayan,

Engelli Koordinasyon Parkuru

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.